برگزاری نمایشگاه بین‌المللی آموزش و خدمات آموزشی 21 الی 24 شهریور ماه

عکاس:همایون فدائی

ارسال خبر چهارشنبه بیستم شهریور ماه نود و دو

پویا نیوز:نمایشگاه آموزش و خدمات آموزشی طی روزهای 21 تا 24 شهریورماه جاری، با حضور موسسات و شركت‌های مختلف علمی، فنی، فرهنگی و دینی برپا می‌شود.‌
به گزارش پویا نیوز،نشست خبری نمايشگاه آموزش و خدمات آموزشی با حضور حميدرضا خانپور، مديركل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران و باقر علايی، رئيس اين نمايشگاه برگزار شد.

علايی، رئيس اين نمايشگاه در ابتدای سخنان خود با اشاره به برپايی نمايشگاه آموزش و خدمات آموزشی طی روزهای 21 تا 24 شهريورماه جاری، از ساعت 9 تا 16 در محل نمايشگاه‌های بين‌المللی تهران اظهار كرد: مراسم افتتاحيه 21 شهريورماه از ساعت 10 تا 12 با حضور فانی، سرپرست وزارت آموزش و پرورش و يزديخواه، مديركل آموزش و پرورش شهر تهران و خانپور، مديركل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران برگزار می‌شود.

وی با تأكيد بر اينكه نهادينه شدن فرهنگ آموزش در سبد خانواده از ويژگی‌های برجسته فرهنگ ايرانی است، ادامه داد: محور اصلی نمايشگاه توجه دادن بيشتر مردم و مسئولان نظام آموزشی به آموزش، ارزشيابی، مكانيزم و خلاقيت است كه در نمايشگاه نسبت به معرفی اقدامات انجام شده و مقايسه تطبيقی آن با شرايط بين‌الملل در محورهايی همچون: دانشگاه و مدارس هوشمند و مجازی، پيشگيری و سلامت، بازی‌های فكری و آموزشی، ارزشيابی فنی و حرفه‌ای، توليد و تأمين تجهيزات آموزشی، كمك آموزشی و آزمايشگاهی و كارگاهی و … برگزار می‌شود.

وی از جمله اهداف برپايی اين نمايشگاه را معرفی مؤسسات و سازمان‌های توانمند فرهنگی و هنری، معرفی دانشگاه‌ها، مدارس و مؤسسات توانمند در عرصه فنآوری‌های نوين آموزشی، ارزشيابی هوشمند و مجازی، معرفی مؤسسات و شركت‌های فعال در حوزه پيشگيری و سلامت برشمرد.

علايی گروه‌های مشاركت‌كننده و بازديدكننده را نيز مديران و مسئولان دانشگاهی كشور، دانشجويان و دانش‌آموزان، خانواده‌های متقاضی برنامه‌های آموزشی ويژه فرزندان، مديران و معلمان و مسئولان مدارس دولتی و غير دولتی، دانشگاه‌ها، مؤسسات و شركت‌های خارجی توانمند در حوزه آموزش و خدمات آموزشی و … معرفی كرد.

وی با اشاره به اينكه در كشور ما گروه‌ها و خانواده‌های زيادی هستند كه در حوزه آموزش هزينه‌های بالايی می‌كنند ولی شناخت درستی نسبت به ارائه‌دهندگان اين آموزش‌ها و تنوع آنها ندارند اظهار كرد: با برپايی اين نمايشگاه در صدد بوديم تا دستگاه‌های متولی به دور يكديگر جمع شوند و خطای احتمالی مردم در انتخاب كاهش پيدا كند.

وی به حضور نزديك به 120 شركت و مؤسسه علمی، فرهنگی و دينی در اين نمايشگاه اشاره و عنوان كرد: از جمله مؤسسات فرهنگی می‌توان به تبيان اشاره كرد. همچنين شركت آزاده با حضور در اين نمايشگاه از طرح ملی شكرستان كه شامل لوازم التحرير ايرانی اسلامی است رونمايی می‌كند. علايی ادامه داد: مؤسسات فرهنگی ساتل و اريكا، دانشگاه الزهرا(س)، سازمان جوانان هلال احمر از جمله شركت‌كنندگان اين نمايشگاه هستند. همچنين سازمان پدافند غير عامل با ايجاد يك تونل 500 متری بيش از 10 مجموعه آموزش را به بازديدكنندگان ارائه می‌دهد.

در بخش ديگری از اين نشست خبری خانپور، مديركل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران نيز به ارائه توضيحات پيرامون نمايشگاه پرداخت و با تأكيد بر اينكه به دنبال هدف «هر شهروند، يك مهارت» هستيم اظهار كرد: برپايی گذرهای مهارتی با ارائه گواهی‌نامه، معرفی مجموعه‌های آموزشی كودكان چهار سال به بالا، ارائه آموزش‌های محصول محور و استاد شاگردی و همچنين معرفی مراكز آموزشی كه با مجور رسمی دولت فعاليت می‌كنند از جمله فعاليت‌های اين نمايشگاه به شمار می‌آيد.

وی بر ضرورت كاهش آموزش‌های نظری و گسترش آموزش‌های كاربردی، عملی و تخصصی تأكيد و تصريح كرد: اين نمايشگاه در صدد است تا فرهنگ كسب و كار را به شهروندان معرفی كند. فرهنگ مهارت‌آموزی بايد از كودكی آموزش داده شود.

مديركل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران در پايان سخنان خود يادآور شد: دولت يازدهم بسترسازی فضای كسب و كار و معيشت را در دستور كار خود قرار داده است.